Gol Soccer-Pogba wysyła Man United do Ligi Europy w ostatnich ośmiu

Manchester United dotarł do ćwierćfinału Ligi Europy po znakomicie zdobytym golu Paula Pogby, który zapewnił im zwycięstwo 1: 0 z AC Milan i zapewnił im zwycięstwo 2: 1 w dwumeczu w ostatnim meczu 16 w czwartek.

Pogba zszedł z ławki w przerwie, aby po raz pierwszy zagrać w United od 6 lutego, a pomocnik Francji miał natychmiastowy wpływ, gdy trzy minuty po przerwie zmienił remis na korzyść swojej drużyny, strzelając świetnym golem. Były napastnik United Zlatan Ibrahimovic wszedł jako rezerwowy, aby spróbować wciągnąć Milana z powrotem do meczu. Prawie wyrównał w 74. minucie, ale został odrzucony przez dobrą obronę bramkarza gości, Deana Hendersona.

Milan wywierał dużą presję, ale drużyna Ole Gunnara Solskjaera utrzymała się na polowaniu, aby zdobyć swoje pierwsze trofeum od zwycięstwa w Lidze Europy pod wodzą Jose Mourinho w 2017 roku. Rekord wyjazdowy United w tym sezonie - są niepokonani na trasie w Premier League w 2020-21 - doda im pewności siebie przed wyjazdem do Mediolanu, ale zespół Solskjaera miał problemy ze znalezieniem gola na wyjeździe, którego potrzebowali w pierwszej połowie.

Belgijski pomocnik Milanu Alexis Saelemaekers był najbliżej przełamania impasu, ale odmówił mu sprytny blok ze strony Henderson. Pogba zastąpił Marcusa Rashforda w United w niespodziewanej zmianie, ale jego wpływ był natychmiastowy, gdy Francuz sprytnie wcisnął piłkę z bliskiej odległości, aby strzelić swojego pierwszego gola w europejskich rozgrywkach w tym sezonie.

Ibrahimovic, najlepszy strzelec Milanu w tym sezonie, również wracał po kontuzji przeciwko klubowi, dla którego strzelił 28 bramek w latach 2016-18, a 39-latek stanowił zagrożenie, ale zatrzymanie Hendersona było najbliżej znalezienia bramki. Pogba prawie dołożył sekundę, kiedy główkował nieco późno, ale United wystarczył jeden gol.

(Ta historia nie była edytowana przez zespół Everysecondcounts-themovie i jest automatycznie generowana na podstawie syndykowanego kanału).